Vysočina, vysocina, aktuality, vesnice, titul
Rainbow page separator

Obce budou bojovat o titul

Pondělí, 25. března 2013

Vysočina / Až do konce dubna se mohou obce hlásit do soutěže o titul Vesnice Vysočiny 2013, který je spojený nejen s finanční odměnou od vyhlašovatelů, ale i od Kraje Vysočina. Vítězem krajského kola se v loňském roce z celkem 33 přihlášených obcí z Vysočiny stala obec Křižánky, která následně bodovala i v celostátním kole; tam se Křižánky umístily na 3. místě.

Celostátní vítěz le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního 19. ročníku soutěže vybraný z vítězů jednotlivých krajských kol může od ministerstva pro místní rozvoj čerpat dotaci z Programu obnovy venkova do výše dvou milionů korun. Druhá oceněná obec smí žádat o 1,9 milionu korun, třetí vesnice o 1,8 milionu korun a další krajští vítězové o milion. Ostatní obce, které se v celostátním kole dočkaly ocenění modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mají nárok na dotaci ve výši maximálně šest set tisíc korun.

Vítěz krajského kola získává od Kraje Vysočina titul Vesnice Vysočiny 2013, který sebou nese finanční benefit v podobě s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totisícového daru.

V předchozích letech byly v soutěži kromě Křižánek úspěšné i další obce ze žďárského okresu – Vesnicí Vysočiny 2008 se stal Pikárec, který pak v celostátním kole obsadil druhou příčku, Vesnicí Vysočiny 2010 se stal Vír.