Rainbow page separator

Obce, jež spojují silnice v CHKO, je napříště chtějí solit

Úterý, 15. května 2018

Svratka / Žádost o zimní chemickou údržbu krajských silnic ležících v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy, kterou chtějí podat ke Krajské správě a údržbě silnic Kraje Vysočina, schválili svratečtí zastupitelé.
„Město Svratka žádá o změnu stávající technologie posypu a o udělení výjimky ze zákona a zavedení chemického ošetřování silnic II/354 v úseku hranice kraje – Svratka – Sněžné – Nové Město na Moravě, II/343 v úseku hranice kraje – Svratka a II/350 v úseku křižovatka se silnicí I/37 – Světnov – Herálec – Svratka,“ informoval starosta Svratky František Mládek. Dodal, že žádost již byla podpořena všemi obcemi ležícími na těchto trasách, a to včetně Nového Města na Moravě, dále Policií ČR Krajského ředitelství Kraje Vysočina, Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina, dopravní zdravotní službou nemocnice v Novém Městě, praktickými lékaři, dopravní společností ZDAR, svozovou firmou AVE Vysočina i dalšími místními firmami.
O výjimce, díky níž by se zmíněné krajské silnice v CHKO Žďárské vrchy mohly místo posypu inertním materiálem začít solit, rozhodne Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, pod kterou spadá i Správa CHKO Žďárské vrchy. Řešit se bude i prodloužení výjimky ze solení na krajské komunikaci II/360 mezi Jimramovem a Novým Městem na Moravě.