Rainbow page separator

Obce se mohou hlásit do soutěže Vesnice roku

Středa, 1. Duben 2015

Křižánky

Žďársko / Do konce dubna se mohou obce hlásit do 21. ročníku soutěže Vesnice roku. V krajském kole soutěže – o titul Vesnice Vysočiny – se soutěží o finanční benefit ve výši až sto tisíc korun. Na celostátní úrovni si pak vítěz klání může přijít na jeden milion korun ve formě dotace z Programu obnovy venkova.
„Na Vysočině se loňského krajského kola zúčastnilo dvacet obcí, vítězem se stal Ořechov na Žďársku. Obec uspěla i v celostátním kole, kde obsadila druhé místo. Navázala tak na úspěch obce Křižánky, která po vítězství v krajském kole soutěže skončila v celostátním klání na bronzové příčce,“ připomněl krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
Cílem soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost programů obnovy vesnic a upozornit veřejnost na význam venkova.
Soutěže se mohou zúčastnit vesnice s maximálně 7 500 obyvateli, jež mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje územního obvodu. Podmínky účasti v soutěži i přihláška jsou k dispozici na webu www.vesniceroku.cz.
Krajské kolo soutěže proběhne v květnu a červnu, samotné vyhlášení se uskuteční v létě.