Rainbow page separator

OBCHODNÍ ŠKOLA A HARMONIE 2019

Pondělí, 15. dubna 2019

Žďár nad Sázavou / Další rok uplynul jako voda a soutěž v dekorativní kosmetice a účesové tvorbě Harmonie 2019 opět klepala na dveře. Organizaci, jako téměř každý rok, měla na starosti Střední škola potravinářská a služeb v Brně. Soutěž se konala na výstavišti. Tématem soutěže dekorativní kosmetiky byl ORIENT a v kadeřnické tvorbě fantazijní výčes Přírodní živly a Muž ve stylu Barbers.

Již před Vánocemi začala příprava výběrem modelek a modelu, návrhy líčení a účesů a také kostýmů k daným tématům. Účastnilo se mnoho škol z celé republiky, konkurence byla obrovská. V dekorativní kosmetice soutěžila Natalie Atanasiadu, kosmetička 4. ročníku s modelkou Adélou Tlustošovou z 2. ročníku.

Přípravě věnovala obě děvčata mnoho času a úsilí. „Se svým výkonem jsem spokojená, zvládla jsem to, ale takhle nervózní jsem snad ještě nebyla. Jsem ráda, že je to za mnou,“ řekla bezprostředně po soutěži Natalie.

„Byla to pro mne obrovská zkušenost, které určitě nelituji a za kterou jsem velice ráda. Škoda, že se příští rok už nemohu zúčastnit, zkusila bych to znovu.“ Velká konkurence „šikovných ručiček“ nás zařadila do bronzového pásma, ale i tak jsme měli všichni radost.

Soutěži v účesové tvorbě předcházelo školní kolo v dámské a pánské kategorii. Podle hodnocení byla vybrána Eliška Tulisová z 3. ročníku s účesem přírodního živlu Země a Tereza Fousková, také z 3. ročníku, s pánským moderním střihem. Eliška i Tereza pilně cvičily. „ I když jsme byly hodně nervózní, máme dojem, že jsme to nezvládly špatně,“ shodly se Eliška s Terezou.

Dalo nám to novou zkušenost a nakonec jsme byly obě rády, že jsme se mohly soutěže zúčastnit. Děkujeme našim modelům Karolíně Míčové, Honzovi Gregarovi a Adéle Tlustošové za ochotu, paní učitelkám odborného výcviku za přípravu a povzbuzení. Bronzová pásma jsou fajn.“

Benešová Šárka a Pazourová Olga, učitelky odborného výcviku

Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.