Nové Veselí, nove veseli, aktuality, obchvat
Rainbow page separator

Obchvat vyžaduje další studii

Čtvrtek, 27. Červen 2013

Nové Veselí / Zhruba devadesát procent pozemků už vykoupil městys Nové Veselí v souvislosti s dlouho plánovanou výstavbou silničního obchvatu. K tomu má příslib zbytku vlastníků pozemků, že nebudou proti. Zástupci Kraje Vysočina se rozhodli zadat studii proveditelnosti tohoto záměru. Starosta Nového Veselí Zdeněk Křivánek se ale pozastavuje nad nutností studie s tím, že jedna už existuje a právě z ní bylo vycházeno při přípravě územního plánu Nového Veselí, kde je budoucí obchvat zanesen. „Myslím si, že další studie je zbytečná, finance by se mohly spíše využít při přípravě projektu,“ je přesvědčen starosta.

Podle kraje ovšem studie proveditelnosti zatím nebyla realizována a do územního plánu byl pouze podle návrhu Nového Veselí zanesen koridor na základě vymezení území z mapových podkladů. Tudíž je nyní nutné prověřit, zda by se tímto koridorem dala silnice vést.
Novým Veselím prochází frekventovaný hlavní tah ze Žďáru na Jihlavu, denně tudy projede na čtyři tisíce osobních i nákladních automobilů. Silnice vede asi na třinácti stech metrech středem městyse, je na ní několik nepřehledných zatáček a nebezpečných míst. Přes komunikaci přecházejí školáci z Nového Veselí i děti, které do školy dojíždějí.