Rainbow page separator

Obludárium bratří Formanů a tanec s vysokozdvižnou plošinou budou hlavními hvězdami programu festivalu KoresponDance

Pondělí, 8. června 2015

Obludarium_ChristianBerthelot1 KORESPONDANCE 2015

Žďár nad Sázavou /I letos se uskuteční už třetí ročník mezinárodního festivalu tanečního a pohybového divadla KoresponDance, a to od 3. do 5. července v prostorách Zámku Žďár. Hlavní program festivalu nabídne představení několika špičkových a mezinárodně uznávaných umělců, představí se ale neméně světoví bratři Formani se svým Obludáriem či performeři Halka Třešňáková a Jan Bárta s projektem Sticker. Výjimečné a originální představení LU.M.EN choreografa Dominica Boivina a jeho souboru Beau Geste představí divákům tanec v obdivuhodné součinnosti s vysokozdvižnou plošinou.

Jedním z hlavních poslání festivalu KoresponDance je propojit Žďár nad Sázavou jako významné kulturní centrum regionu Vysočina, jenž díky unikátnímu baroknímu dědictví patří i na kulturní mapu České republiky, s mezinárodní scénou současného tance a pohybu. Nemizí ale ani původní myšlenka festivalu pro Žďár a jeho obyvatele:

,,Festival Korespondance je festival pro Žďár a jeho obyvatele, které se snaží propojit s mezinárodní scénou tanečního a pohybového divadla. Nejde o žádnou vitrínu, která by umění vystavovala za skleněnou stěnou, ale snažíme se uspořádat festival, který by zapojil místní obyvatele, protože jejich přítomnost a účast jsou pro tuto událost zásadní. Letos se náš program rozrostl o dva dny a chystáme i řadu akcí pro rodiny s dětmi,” vysvětluje zakladatelka a ředitelka festivalu Marie Kinsky.

Hlavní program doplní řada doprovodných aktivit pro celou rodinu včetně výjimečných site-specific projektů, jež budou pracovat s veřejným prostorem města Žďár nad Sázavou a jeho okolím. Na festivalu budou prezentovány i výsledné práce účastníků Příměstského tvořivého tábora.

Program

forces_simona_3_Claire Goodyear  korespondance 2015 zdar nad sazavou