Rainbow page separator

Obrazy novoměstských gymnazistů vyzdobí nový dětský pavilon

Úterý, 22. Leden 2019

Nové Město na Moravě / Na sedm desítek obrazů, které vyzdobí chodbu ambulantního traktu nového dětského oddělení, předali studenti novoměstského gymnázia zástupcům nemocnice. Výtvarná díla vznikala v průběhu druhého pololetí minulého školního roku. „Zapojili se všichni studenti, kteří mají výtvarnou výchovu. Malovalo tedy 150 studentů, vzniklo asi 250 obrazů, těch 70 nejlepších posíláme do nemocnice,“ uvedl ředitel gymnázia Jiří Maděra.
Témata obrazů vybrali studenti, kteří přišli i se samotným nápadem. „Tvořili na téma pohádka a štěstí. Mohli využít buď kombinovanou techniku, malbu nebo kresbu. Všichni se snažili, všichni dostali jedničku. Někdo zvládl obrázek jeden, jiní i tři. Jediné, co jsem si nepřála, bylo využití motivů známých pohádkových postav, chtěla jsem, aby studenti využili svoji fantazii,“ vysvětlila učitelka výtvarné výchovy a vedoucí projektu Lenka Prokopová.
Gymnazisté navíc ve snaze přispět do veřejné sbírky pořádané nemocnicí na vybavení nového pavilonu na podzim uspořádali benefiční bazárek a kavárničku. „Na sbírkový účet určený pro dětské oddělení vybrali 24 313 korun,“ připomněla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.