Rainbow page separator

Očkování ve žďárské hale na Bouchalkách začalo v předstihu

Sobota, 13. Březen 2021

Žďár nad Sázavou / S několikadenním předstihem bylo v pátek 12. března zahájeno očkování proti onemocnění COVID-19 v očkovacím centru zřízeném ve sportovní hale na Bouchalkách. Původně mělo být uvedeno do provozu 17. března. Očkovací centrum vzniklo ve spolupráci Žďáru nad Sázavou, Kraje Vysočina, Nemocnice Nové Město na Moravě a TJ Žďár, přičemž centrum zanesené v celostátním registračním systému provozně zajišťuje novoměstská nemocnice. V rámci jednodušší orientace byly rovněž nainstalovány směrové tabulky na příjezdech do Žďáru. „Ve žďárském očkovacím centru bude pracovat pět očkovacích týmů, v nemocnici v očkování pokračují dva týmy. Ještě máme mobilní tým, který dokončuje očkování v domovech pro seniory. Díky ochotě zdravotníků jak z řad nemocnice, tak například z řad ambulantních specialistů, praktických lékařů a zubařů z naší spádové oblasti nebo Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, se nám daří provozy obou center personálně zajistit,“ upozornila ředitelka nemocnice Věra Palečková.
Žďárské centrum odbaví zhruba 500 osob denně a bude otevřeno denně. „Ve všední dny zatím od 12 do 20 a o víkendech od 7.30 do 15 hodin. V případě potřeby, dostatečného množství vakcín a zájmu o očkování jsme připraveni rozšířit kapacitu na dvanáct hodin sedm dní v týdnu,“ upřesnila ředitelka.
Průchod centrem je jednosměrný ve směru od sídliště Libušín k zimnímu stadionu. Vlevo od vstupu je administrativní místnost, dále očkovací centrum s pěti očkovacími týmy a stejným počtem očkovacích stanic, na druhé straně budovy vlevo je v zasedací místnosti odpočívárna po očkování.
Proces vakcinace se urychlí, pokud si lidé s sebou přinesou vyplněný dotazník – ten je ke stažení na webových stránkách nemocnice i Žďáru. Již vytištěný je k dispozici také v informační kanceláři u vchodu do žďárského úřadu. Mimo dotazník očkovaný potřebuje občanský průkaz a kartičku pojištěnce.