Rainbow page separator

Od 17. března bude v nemocnici otevřen pouze hlavní vchod

Pondělí, 16. Březen 2020

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Pouze hlavním vchodem budou moci lidé od úterý 17. března vstupovat do novoměstské nemocnice. „Každý příchozí pacient, a to včetně řidičů vjíždějících do areálu, bude u vchodu osloven personálem, teprve potom bude odeslán buď k ošetření, anebo bude požádán, pokud to jeho stav dovolí, aby si návštěvu lékaře telefonicky domluvil na pozdější termín,“ informovala mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.
Současně vedení nemocnice pacienty i další lidi, kteří do nemocnice míří, žádá, aby se vybavili rouškou. „Bez ní do areálu nikoho nevpustíme. Jako alternativa poslouží textilní roušky, šátek, kapesník nebo látková plena. V současné situaci platí více, než kdy jindy heslo chráním sebe, chráním tebe. Zároveň všechny prosíme, aby dodržovali hygienická doporučení,“ uvedla mluvčí.
Šířící se koronavirus omezil provoz i v novoměstské nemocnici. Odkládají se tak plánované operace, preventivní vyšetření i pravidelné kontroly, u kterých to lze učinit. Pacienti jsou o změnách průběžně informováni, obvolávají je sestry z jednotlivých oddělení. Neodkladné a akutní operace a jiná nutná vyšetření budou probíhat i nadále.
Dočasně byl zakázán také jakýkoliv doprovod nastávajících maminek u porodu, na sál se už nedostanou ani tatínci. Situace si vyžádala taktéž přesun zastávky MHD z areálu nemocnice, která je dočasně nad zdravotnickým zařízením.