Rainbow page separator

Od července čeká žďárskou MHD půlroční zkušební provoz

Sobota, 17. června 2017

Žďár nad Sázavou / Půlroční zkušební provoz nového linkového vedení MHD, tedy od 1. července do 31. prosince, stanovila žďárská radnice. Po tu dobu jsou zároveň ze strany veřejnosti sbírány případné připomínky, návrhy na doplnění či změny v nové dopravě. Směřovat je lidé mohou buď k odboru komunálních služeb žďárské radnice, nebo přímo dopravci – firmě ZDAR, případně na speciální e-mailovou adresu mhd@zdar.cz.
Od začátku prázdnin začne ve Žďáře jezdit devět linek MHD označených čísly a barevně rozlišených. Barevné číselné značení linek bude rovněž na označnících zastávek i na vylepených jízdních řádech. Nově je v řádech zavedená především periodicita některých linek, tudíž každou hodinu bude autobus odjíždět z konkrétní zastávky ve stejnou minutu. Přepravní podmínky a ceník zatím zůstávají beze změn.
Součástí změn v MHD jsou také nové trasy, například k poště, anebo dvě nové zastávky v rozvíjející se čtvrti Klafar. Tyto zastávky však nebudou funkční hned od 1. července, jak bylo původně plánováno. „Mrzí nás to, ale zatím to vypadá až od 1. srpna, protože v Libické ulici se musí nejdříve udělat přeložka vodovodu a sítí E.ONu a bude se posouvat zídka naproti orlovně,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.