Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, uzavírka
Rainbow page separator

Od června řidiči přes žďárské náměstí neprojedou

Neděle, 26. Květen 2013

Žďár nad Sázavou

36394-namesti-zdar-nad-sazavou-virtualni-fotografie-z-rc-mikrokopteru-dajcŽďár nad Sázavou / Další uzavírka na začátku června zkomplikuje dopravu ve Žďáře. Řidičům bude na dva měsíce zapovězen průjezd náměstím Republiky po silnici I/37, a to z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodního potrubí pod komunikací. „Vodovod i kanalizace jsou pod hlavním průtahem náměstím ve velmi špatném stavu, s opravami se už nedá čekat,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.Náměstí bude neprůjezdné od 3. června, práce potrvají do 31. července. Objížďka povede Novoměstskou a Neumannovou ulicí, doprava bude řízena semafory.

Opravy se postupně dotknou dvou úseků – od křižovatky na náměstí až po křižovatku v Žižkově ulici a od křižovatky u obchodního centra Convent směrem k bývalému městskému úřadu.

Dopravní situaci ve městě navíc ztíží o půldruhého měsíce prodloužená částečná uzavírka silnice I/37 v Jungmannově ulici, kde se staví místní komunikace vedoucí do čtvrti Klafar. Dopravní omezení mělo skončit závěrem května, uzavírka je nyní povolena do 15. července.