Rainbow page separator

Od května se zvýší vstupné ve žďárském bazénu

Pondělí, 13. Duben 2015

Relaxační centrum Ždár nad Sázavou - bazén

Žďár nad Sázavou / Od začátku května zaplatí návštěvníci žďárského bazénu více za plavání, saunu a Kneippovu lázeň. Zvýšení vstupného schválili žďárští radní.
Více budou platit dospělí ve věku 18 až 62 let, studenti od 15 do 26 let a senioři nad 62 let věku. Dospělí například nově uhradí za základních pětasedmdesát minut o deset korun více než nyní, to znamená pětaosmdesát korun. Za wellness atrakce se pro ně cena zvýší z devadesáti korun na stovku. Pro studenty a seniory se základní cena na plavání i wellness zvedne o pětikorunu.
Dražší budou i od května zakoupené permanentky. „Jedná se o permanentky nové, ty již zakoupené budou návštěvníci čerpat podle stávajících cenových tarifů,“ uvedl ředitel příspěvkové organizace města Sportis, která bazén provozuje, Vladimír Kovařík.
Žďárská radnice ročně na provoz relaxačního centra doplácí až pět milionů korun. Loni na podzim byla v bazénu vybudována vířivka za tři miliony, což náklady zvýšilo, tudíž Sportis chce roční ztrátu udržet ve stejné výši.
Navýšení vstupného ve wellness je odůvodněno tím, že je třeba vykompenzovat náklady na nákup, praní a sušení osušek, které jsou klientům zapůjčovány zdarma. Od 1. prosince 2012, kdy bylo žďárské relaxační centrum otevřeno, ho zatím navštívilo téměř 292 tisíc lidí.