Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, louka
Rainbow page separator

Opalovací louka u bazénu bude větší, než se plánovalo

Pondělí, 14. Květen 2012

opalovaci-louka-bazen-aquacentrum-zdar-nad-sazavou-kveten-2012Žďár nad Sázavou/ U právě rekonstruovaného a modernizovaného plaveckého bazénu ve Žďáře nad Sázavou bude větší plocha pro opalování, než se původně plánovalo. Podle dosavadních plánů měla mít takzvaná opalovací loučka přibližně pět set metrů čtverečních. „Tato plocha byla samozřejmě nedostačující,“ vyjádřil se k tomu druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta. Pro děti, které budou mít venku k dispozici menší brouzdaliště, měly být totiž na trávníku vybudovány například i nějaké atrakce a průlezky. Kromě nich by tedy na ležení a relaxaci v okolí bazénu už moc místa nezbývalo.

Vedení města se nakonec povedlo vyjednat se Základní školou Švermova, že na relaxační plochu bude využita i část školní zahrady. Jednat se má o lokalitu od silničky vedoucí pod skleníkem. Prostory nad silnicí už opalovací louka nijak nepostihne. Tímto krokem se podařilo místo pro rekreaci rozšířit na zhruba 1400 metrů čtverečních. Na finálových 1800 metrů čtverečních se pak vedení města dostalo poté, co rada odsouhlasila rovněž posunutí současného chodníku blíže k budově Kulturního centra Batyskaf.

Školákům, kteří přijdou o kus „své“ zahrady, nabídli Žďárští náhradní plochu. Ta se nalézá mezi vchodem do základní školy a přilehlou mateřinkou. „Děti by se mohly na vytváření podoby tohoto prostoru spolupodílet. Ideální by byl vznik nějakého arboreta, které by mohlo sloužit i ke vzdělávacím účeům,“ konstatovala Dagmar Zvěřinová, žďárská starostka a senátorka. O tom, jak bude přesně náhradní zahrada vypadat, se však bude ještě jednat. (zp)