Rainbow page separator

Opilá mladá řidička poblíž Žďáru havarovala a těžce se zranila

Sobota, 5. Srpen 2017

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Po silnici I/19 ve směru od Radňovic ke Žďáru projížděla ve středu kolem desáté hodiny večer třiadvacetiletá řidička vozidlem Alfa Romeo. Mladá žena nezvládla řízení a havarovala.
„Při projíždění pravotočivou zatáčkou v klesání řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy, vjela s vozidlem do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci, kde přední částí vozidla narazila do kovového zábradlí betonového mostu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidičky, která musela být letecky transportována do zdravotnického zařízení v Brně,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo.
Na autě vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 80 tisíc korun a na zábradlí 15 tisíc korun. U řidičky provedli policisté orientační dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 1,93 promile alkoholu v dechu. Policisté proto nařídili odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Ve věci zahájili úkony trestního řízení, řidička je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.