Rainbow page separator

Opilá žena odcizila v obchodě alkohol, skončila na záchytce

Středa, 12. září 2018

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Oznámení o ženě, která v prodejně v ulici Strojírenská ve Žďáře odcizila zboží, přijali policisté, aby na místo vzápětí vyrazila hlídka.
„Jednadvacetiletá žena v prostorách prodejny odcizila z regálu dvě lahve alkoholu, které si vložila do batohu a bez zaplacení prošla prostorem pokladny. Následně byla kontrolována pracovníkem prodejny, kterého nejprve následovala do prodejny. Poté však začala utíkat, v čemž jí zabránila další pracovnice. Přivolaní policisté zjistili, že se jedná o jednadvacetiletou ženu z Karvinska, která byla již v minulosti za majetkovou trestnou činnost soudně trestána, a to naposledy v polovině ledna letošního roku,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Policisté současně u ženy provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem, jehož hodnota činila 1,91 promile. Poté mladou recidivistku zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. „V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Ženě za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila mluvčí.