Rainbow page separator

Opilec napadl vrátného, policisté ho chytili o pár ulic dál

Pondělí, 23. Květen 2016

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / K fyzickému napadení byli ve večerních hodinách přivoláni policisté do jednoho z domů ve žďárské Brodské ulici.
„Po osmé hodině večer se v prostoru vchodových dveří domáhal vstupu do objektu opilý čtyřiapadesátiletý muž. V tom mu chtěl zabránit vrátný, kterého ale opilý muž napadl. Útočník začal do vrátného strkat a chtěl ho nejprve zasáhnout lahví alkoholu. Následně ho udeřil rukou do hlavy, při ráně mu ruka sklouzla a zasáhla ještě dveře. Přitom se opilý muž zranil, poté utekl a na místo byli přivoláni policisté,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilové.
Zranění napadeného vrátného si nevyžádalo lékařské ošetření. Po podezřelém začali přivolaní policisté ihned pátrat. Nalezli ho potácejícího se v ulici 1. máje, přičemž nebyl ani schopen provedení dechové zkoušky. Policisté ho následně zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. „Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté dále šetří,“ doplnila mluvčí.