Rainbow page separator

Opilého řidiče, který zavinil nehodu, obratem vyhostili

Neděle, 25. Říjen 2020

Žďár nad Sázavou / Pětiletý zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a trest vyhoštění z České republiky na pět let – takový verdikt si vyslechl o předcházejícím víkendu u žďárského okresního soudu osmačtyřicetiletý polský řidič kamionu. Tyto tresty padly druhý den poté, co žďárští policisté šoféra obvinili z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky kvůli dopravní nehodě zaviněné v opilosti. K ní došlo v pátek 16. října odpoledne na silnici I/37 mezi Vojnovým Městcem a místní částí Žďáru nad Sázavou Stržanov. Řidič jel se soupravou složenou z tahače a návěsu z polského města Kudowa – Zdrój a mířil do Brna.
„Řidič v důsledku předchozího požití alkoholu nezvládl řízení vozidla, přejel do protisměru, kde došlo ke střetu zpětných zrcátek a k bočnímu střetu s protijedoucím nákladním vozidlem. Viník nehody nezastavil a pokračoval v jízdě ke Stržanovu, kde po projetí mírné levotočivé zatáčky na přímém úseku v klesání přejel na pravou krajnici a sjel do příkopu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Výsledek dechové zkoušky, který u řidiče kamionu provedli přivolaní policisté, činil 3,08 promile a při opakování 2,84 a 2,90 promile. U řidiče druhého nákladního auta byla dechová zkouška negativní. Při kolizi nebyl nikdo zraněn a škoda dosáhla výše 155 tisíc korun. Opilý Polák putoval do jihlavské protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění.
Případ byl následně řešen v takzvaném super zkráceném přípravném řízení, takže jakmile druhý den muž vystřízlivěl, obratem putoval ke žďárskému soudu, který vynesl rozsudek.
„Tento případ je alarmující, neboť podnapilý řidič kamionu podle svého vyjádření pil alkohol již na území Polska a se soupravou se vědomě vydal na cestu do České republiky, i když byl v silně podnapilém stavu. Obrovským štěstím bylo, že nehoda neměla fatální následky,“ doplnila mluvčí.