Rainbow page separator

Opilý muž za volantem nedokázal jít, navíc měl zákaz řízení

Neděle, 21. dubna 2024

Žďár nad Sázavou / Devětatřicetiletého cizího státního příslušníka za volantem osobního automobilu značky Renault v úterý 16. dubna po dvaadvacáté hodině zastavili žďárští policisté v Brněnské ulici. 

„Vzhledem k tomu, že muž jevil známky ovlivnění alkoholem, policisté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní - 2,07 promile alkoholu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška s naměřenou hodnotou 2,14 promile. Řidič s hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření, které by bylo spojené s odběrem krve,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Následně policisté zjistili, že cizinec nemá za volantem co pohledávat, neboť mu byl rozsudkem Okresního soudu v Jihlavě vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 48 měsíců s platností do září příštího roku. A protože po vystoupení z auta nebyl kvůli své opilosti schopen koordinované chůze, hlídka ho nejdříve eskortovala do jihlavské protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplnila mluvčí.