Rainbow page separator

Opilý recidivista napadl sestru, hrozí mu dvanáct let vězení

Úterý, 20. února 2024

Novoměstsko / Za mřížemi skončil dvaatřicetiletý recidivista, který v domě v obci poblíž Nového Města na Moravě napadl svoji sestru tak, že musela být hospitalizována. Muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů a putoval do vazby. 

K incidentu došlo 11. února krátce po půlnoci, kdy se opilý muž domáhal vstupu do domu, kam jej jeho sestra nechtěla vpustit, neboť z něj měla strach. „Muž se choval agresivně, rozbil okno, bouchal a kopal do vstupních dveří, čímž se nakonec dostal dovnitř. Násilím natlačil sestru do obytné části domu, kde ji povalil na zem, začal jí vyhrožovat a fyzicky ji napadat pěstmi i kopy,“ popsala Michaela Lébrová z krajského ředitelství policie Kraje Vysočina s tím, že ženě se nakonec podařilo zavolat na tísňovou linku. 

Přivolaní policisté útočníka, který byl již v minulosti trestán, zajistili a převezli do jihlavské protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění, neboť dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,23 promile alkoholu. 

Násilník už v minulosti dostal podmínečný trest a nyní byl ve zkušební době podmínky, jež měla skončit na jaře roku 2025. Agresor proto následně zamířil do policejní cely. 

„Napadená žena utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření s následnou hospitalizací,“ dodala Michela Lébrová s tím, že muž byl obviněn ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za což je možné uložit trest odnětí svobody až na dvanáct let.