Rainbow page separator

Opilý řidič projížděl Žďárem, za volant usedl v době zákazu

Čtvrtek, 14. Leden 2021

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Řidiče, který za volant automobilu usedl pod vlivem alkoholu a v době vysloveného zákazu řízení, přistihli v neděli 10. ledna žďárští policisté v ulicích města.
„Vozidlo značky Volkswagen zastavila policejní hlídka kolem půl jedenácté dopoledne v ulici Chelčického. Dechová zkouška u třiačtyřicetiletého řidiče vykázala naměřenou hodnotu 2,31 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,27 a 2,28 promile,“ upřesnila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Kontrola dokladů zastaveného řidiče prokázala rovněž skutečnost, že za volantem nemá ještě více než tři roky co dělat, ani kdyby byl střízlivý. „Provedená lustrace ukázala, že muž má od poloviny listopadu vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvaačtyřiceti měsíců,“ informovala policejní mluvčí. Přistižený šofér v další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté věc zadokumentovali a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

ilustrační foto