Rainbow page separator

Opilý šofér dodávky utekl před záchranáři do lesa

Sobota, 26. srpna 2017

Policie České republiky

Kuklík / Poněkud kuriózní případ řešili policisté, kteří v úterý 22. srpna po devatenácté hodině přijali oznámení od řidiče vozidla zdravotnické záchranné služby, který upozorňoval na jízdu dodávky, jež před ním nebezpečně kličkuje po silnici II/354 ve směru od Kuklíku k místní části Nového Města na Moravě Rokytno.
Zdravotníci měli v sanitce pacienta, kterého vezli do nemocnice, a při jízdě používali výstražné světelné a zvukové zařízení. „Řidiči sanitky, který událost oznámil, se podařilo dodávku předjet a jejímu řidiči dát pokyn k zastavení. Šofér dodávkového vozidla skutečně zastavil, z vozidla vystoupil a z místa utekl směrem k nedalekému lesu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Sanitka, která nebezpečnou jízdu dodávkového auta značky Ford Tranzit měla zaznamenanou na kameře umístěné uvnitř vozidla, pokračovala s pacientem do nemocnice a na místo dorazili policisté. Našli tam pouze odstavenou dodávku, načež začali pátrat po řidiči. Šofér se zhruba po patnácti minutách ke svému autu vrátil sám. „Policisté muže vyzvali, aby předložil doklady potřebné k řízení vozidla, a poté i k provedení dechové zkoušky, která měla pozitivní výsledek – 2,64 promile alkoholu. Při opakovaných dechových zkouškách byly u pětatřicetiletého řidiče naměřené znovu pozitivní hodnoty – 2,68 a 2,67 promile,“ upřesnila mluvčí. Šofér na místě přišel o řidičský průkaz a policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.