Rainbow page separator

Opilý šofér vyskočil z auta a snažil se před policisty utéct

Neděle, 19. června 2022

Žďár nad Sázavou / Poněkud kuriózní pohled se naskytl v pondělí 13. června před devátou hodinou večerní lidem ve Žďáře. Řidič osobního auta se snažil ujet policejnímu automobilu, aby následně zastavil, z auta vyskočil ven a dal se na útěk. Ten se mu nicméně nezdařil.
„Řidiče vozidla Škoda Octavia jedoucího po silnici v lokalitě ulice Vysocká chtěli policisté zkontrolovat. Ten však na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě zvýšenou rychlostí ve směru k ulici Nová. Policisté vyjeli za ním. Následně řidič zastavil a z místa utíkal pryč. Pokus o útěk mu ale rychle překazili policisté, kteří muže dostihli a zajistili,“ popsala incident policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Krátce na to bylo jasné, proč se osmapadesátiletý řidič snažil konfrontaci s policisty za každou cenu vyhnout. Dechová zkouška z něj prokázala 0,68 promile alkoholu, opakované měření vykázalo podobný výsledek. „Muž dále nepředložil řidičský průkaz a doklad k vozidlu a je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy a dále přestupku proti veřejnému pořádku,“ dodala mluvčí s tím, že případ policisté šetří.