Rainbow page separator

Oprava u orlovny s sebou přinese omezení linek MHD

Úterý, 25. července 2017

Žďár nad Sázavou / Kvůli uzavírce křižovatky ulic Revoluční, Komenského, Libická a Okružní u žďárské orlovny se musí cestující připravit na změny ve vedení městské hromadné dopravy (MHD). Ve dnech 29. a 30. července, kdy bude ulice Revoluční uzavřená, dojde na lince číslo 5 ke zrušení zastávek MHD Okružní horní a Libická a na lince číslo 8 zastávek Okružní horní, Libická a Sázavská.
Při uzavírce ulic Libická a Komenského od 31. července do 5. srpna budou na lince číslo 1 zrušeny autobusové zastávky MHD Libická ve směru autobusové nádraží, Libická ve směru Klafar pro druhé zastavení spoje a Sázavská. Na lince číslo 4 dojde k dočasnému zrušení zastávek Sázavská a přesunutí zastávky Libická ve směru k autobusovému nádraží na Libickou ve směru na Klafar. Na lince číslo 8 musí cestující počítat se zrušením zastávek Sázavská a Libická pro druhé zastavení spoje.
Stavební práce na křižovatce potrvají do 31. srpna, zahrnou opravu vodovodních rozvodů. Následně dojde na výstavbu nových zastávek městské hromadné dopravy, která byla od července rozšířená do čtvrti Klafar. Opravy jsou rozděleny do čtyř etap, v závěrečné, což je od 6. do 31. srpna, kdy proběhnou dokončovací práce, už bude lokalita průjezdná.