Polnička, polnicka, aktuality, oprava, kaple
Rainbow page separator

Opravu kaple podpoří další peníze

Pondělí, 31. Prosinec 2012

Polnička / Dalších padesát tisíc korun podpoří záměr opravy kaple v Polničce. Na tu se již nějakou dobu obec snaží získat vhodný dotační či grantový titul, zatím však neúspěšně.Zástupci obce při sestavování rozpočtu na rok 2013 zareagovali na iniciativu místního Klubu seniorů, který na opravu kapličky věnoval deset tisíc korun, a z obecních peněz na nutné úpravy kaple uvolnili dalších padesát tisíc.

Kaplička v Polničce potřebuje novou střešní krytinu, vchodové dveře a rekonstrukci fasády. Mezi obyvateli obce se ve snaze sehnat co nejdříve další finance na stavební úpravy s největší pravděpodobností uskuteční i veřejná sbírka.

Podél svažujícího se chodníku u kapličky však nepřibude zábradlí, o jehož instalaci se uvažovalo, aby byla usnadněna chůze zejména méně pohyblivým lidem v zimních měsících. Kde by totiž bylo v prudkém klesání chodníku zábradlí nejvíce potřeba, jsou místa pro vjezdy z komunikace, které instalaci zábradlí brání. Tam, kde by se zábradlí bez problémů umístit dalo, už zase není tolik potřebné.