Rainbow page separator

Opravy na žďárském náměstí mají skončit s prázdninami

Pondělí, 15. srpna 2016

Žďár nad Sázavou / Na 1. září je stanoven termín dokončení rekonstrukce spodní části náměstí Republiky. Finanční náklady na stavbu jsou vyčísleny na 7,8 milionu korun bez DPH.
V rámci rekonstrukce dostává dolní část náměstí nový povrch, rozšiřuje se prostor před obchody, přibude nová opěrná zeď, v níž budou zapuštěny lavičky, veřejná zeleň, nový mobiliář a také socha sedícího muže se síťovkou od výtvarníka Jiřího Plieštika s informační deskou o tradici síťování ve městě. Taška-síťovka rovněž byla zařazena mezi propagační předměty Žďáru.
Skončením stavebních prací bude současně zakončena kompletní rekonstrukce náměstí Republiky, jehož horní část byla přebudována před dvěma lety. Tehdejší úpravy vyšly na více než dvacet pět milionů korun a podpořila je evropská dotace. Centrum města bylo v rámci rekonstrukce předlážděno, kromě kašny tam byl umístěn i nový mobiliář, zeleň, osvětlení či časová osa v dlažbě. Nově nainstalována byla také zvonkohra na nároží Staré radnice – dar městu od společnosti ŽĎAS.