Rainbow page separator

Opravy v Neumannově ulici si vyžádaly změny v MHD

Úterý, 6. Říjen 2015

Žďár nad Sázavou / V souvislosti s rekonstrukcí povrchů ulice Neumannova je až do 25. října zrušena zastávka městské hromadné dopravy (MHD) Neumannova. Nejbližší zastávka pro všechny linky, které na této zastávce zastavují, je Studentská, případně pro linku číslo 6 Novoměstská. Zrušena je rovněž zastávka MHD Novoměstská pro linky 1C, 3C, 4A a 4C, náhradou je zastávka Horní.
Pro další etapu prací v ulici Neumannova, a to v době od 26. října, se předběžně počítá s vyloučením zastávky Studentská v jednom směru pro linky 1A, 2A a 2B a se sloučením linek 4A a 4B. Jezdit bude jedna linka po trase linky 4B v hodinovém intervalu a s výjezdem z autobusového nádraží v každou celou hodinu podle výlukového jízdního řádu.
Doprava v rekonstruované ulici je aktuálně řízena pomocí přenosných semaforů. V provozu je vždy jedna část silnice, přičemž tranzitní doprava osobní i nákladní směřuje ulicemi Novoměstská a náměstím Republiky. Sanace vozovky a výměna vpustí má být hotova do 16. listopadu. Pokládka finální obrusné vrstvy se plánuje za úplné uzavírky komunikace, což má trvat několik dní. Přesný termín závisí na postupu prací a zatím nebyl stanoven.