orientační běh, kufrování
Rainbow page separator

Orientační běžci i chodci vyrazí k Drátenické skále

Pondělí, 22. Prosinec 2014

Kufrování

Krátká / Tradiční kufrování se 30. prosince uskuteční poblíž Krátké na Novoměstsku. Je to jedna ze tří lokalit na Vysočině, kde tento podnik obecně prospěšná společnost Chaloupky pořádá. „Jde o seznámení s orientačním během, sportem šetrným k přírodě,“ přiblížila akci, jejímž cílem je procvičit si orientační smysl a protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, jedna z organizátorek Marie Sára Rajnošková.
„Nejedná se o žádný oficiální závod, ale kdo bude chtít, tomu čas rádi změříme. Jde spíše o to, aby si příchozí zkusili podle zákresu na speciální mapě obejít či oběhnout trasu podle vlastního výběru. Nestanovujeme žádné věkové či výkonnostní kategorie, přijít může opravdu každý. Nouze o dobrodružství při kufrování neboli bloudění podle mapy určitě nebude,“ dodala Rajnošková.
Zázemí kufrování v Krátké bude ve statku č. 2 za kapličkou a běžci i chodci všeho věku odtud vyrazí na různě obtížné trasy do okolí Drátenické skály. Akce se koná za každého počasí, odstartovat lze v době od 10 do 14 hodin, výše startovného činí 40 korun a pro všechny účastníky je zajištěno občerstvení.