Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, medaile
Rainbow page separator

Originální medaile děti převezmou i ve žďárském Domě kultury

Úterý, 14. Leden 2014

Kulturní dům Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Medaile pro VI. zimní olympiádu dětí a mládeže, kterými budou nejlepší sportovci dekorováni rovněž při medailovém ceremoniálu ve žďárském Domě kultury 23. ledna, jsou již připraveny. Kraj Vysočina – letošní pořadatel olympiády – je nechal vyrobit v ateliéru Aleše Valnera z Přibyslavi. Celkem 110 sad z hutního skla bude rozděleno během dvou medailových ceremoniálů. Autor návrhu vycházel z tvaru olympijských medailí, pracoval s pěti olympijskými barvami, které ve výsledku vykreslují tvar medaile, a sklo spojil s kovy. Zatočení barev je u každého kusu originální, umělecké dílo doplňuje kovový vlisek s logem vysočinské olympiády ve třech barevných kombinacích.
Ateliér Aleše Valnera dodá i křišťálové poháry pro finálové hodnocení krajů podle návrhu Davida Valnera. Stejný design bude mít i čestná cena Fair Play.
Zimní olympiáda dětí a mládeže startuje 19. ledna, ve Žďáře se uskuteční soutěže v krasobruslení a rychlobruslení a ve Staré radnici bude po dobu konání zimních her fungovat olympijský dům s informačním, organizačním, propagačním a tiskovým centrem.