oslavy UNESCO
Rainbow page separator

Oslavy UNESCO připomene víno, dopisnice i razítko

Pátek, 5. Září 2014

Zelená hora

Žďár nad Sázavou / Dvě stě sedmiček bílého vína v dárkovém balení a vinětou s vyobrazením kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře a sto lahví samostatných nechala žďárská radnice připravit u příležitosti oslav 20. výročí zápisu památky na seznam UNESCO. Ty se ve městě odehrají od pátku do neděle.
„Jedná se o kvalitní bílé víno odrůdy sauvignon z moravského vinařství. Láhev vína se speciální oboustrannou vinětou nás vyšla na 230 korun bez dárkové krabičky, s krabičkou pak na 248 korun. Víno je určeno k propagačním účelům, budou jím obdarováni významní hosté oslav. Zbývající lahve pak dáme do volného prodeje za stejnou cenu, za jakou jsme je nakoupili,“ vysvětlila starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.
Kromě vína radnice přichystala také medaile s reliéfem Zelené hory a významné výročí budou připomínat i dopisnice a příležitostné razítko s vyobrazením kostela. „Na přepážce číslo jedna na hlavní žďárské poště jím budou od pátku po dobu oslav razítkovat veškerou korespondenci,“ dodal žďárský místostarosta Ladislav Bárta.