Rainbow page separator

Oslavy výročí státnosti zahrnou koncerty, výstavy i filmy

Úterý, 16. Říjen 2018

Žďár nad Sázavou / Na celý týden jsou ve Žďáře naplánovány oslavy 100. výročí vzniku samostatné československé republiky. Odehrají se ve dnech 20. až 28. října. Jejich součástí se stane i akce Vlajka pro Žďár, kdy na budovách města, ale například i autobusech nebo domech obyvatel, kteří se k aktivitě budou chtít připojit, zavlají státní vlajky.

Oslavy obsáhnou pestrý kaleidoskop různých kulturních i dalších akcí – například v sobotu 20. října to má v zámku vypadat jako před stoletím a v tento i v další dny nebudou ve Žďáře chybět přednášky, divadlo, koncerty, výstavy, průřez filmovou tvorbou v Kině Vysočině a řada dalších činností – jako třeba 27. října start balonu s poštovními zásilkami u příležitosti filatelistické výstavy nebo večerní veselice v duchu první republiky v sokolovně.

Žďárské oslavy století samostatného státu vyvrcholí 28. října průvodem od kostela přes centrum Žďáru do ulice Sadová, kde v parku dojde k vysazení stromu svobody, a večer je pak zakončí koncert žďárského pěveckého sboru Svatopluk a souboru Cantus Bratislava v divadle.