Rainbow page separator

Osmnáctiletý recidivista skončil ve vazební věznici

Sobota, 23. listopadu 2019

Žďár na Sázavou / Ve Žďáře se podařilo zadržet osmnáctiletého mladíka pocházejícího ze Žďárska, který je podezřelý z páchání majetkové trestné činnosti. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku kolem dvou set tisíc korun. Mladý muž, jenž skončil ve vazební věznici a bylo zahájeno jeho trestní stíhání, už byl v minulosti opakovaně podmíněně odsouzen jako mladistvý; naposledy v polovině letošního roku.
Osmnáctiletý mladík je obviněn z toho, že se v lednu pokusil v jednom z podniků ve Velké Bíteši vypáčit mincovník automatu a odcizit z něj peníze. V dubnu ze stejného podniku odcizil mixážní pult v hodnotě kolem pěti tisíc korun. Do stejného podniku se vrátil ještě v říjnu, kdy tam ukradl hotovost a dva kartony cigaret. Začátkem října vnikl do kočárkárny jednoho z domů ve Velké Bíteši, odkud sebral dětské jízdní kolo, které zpeněžil. Koncem října se vloupal do dalšího podniku, kde poškodil vstupní dveře, pokusil se odcizit mince ze stolního fotbalu a z další místnosti sebral lahve s alkoholem. „Muž je dále obviněný ze tří případů spáchaných se spolupachatelem. S devatenáctiletým mužem z Brněnska se měli v srpnu vloupat do kancelářské budovy v obci na Velkobítešsku, kde poškodili dveře a okno, a odcizili dárkové balení alkoholu. Na konci srpna z bytového domu odcizili osm kol na osobní automobil i s pneumatikami. Ve stejné obci pak začátkem října vnikli do areálu firmy, kde poškodili bezpečnostní kameru, vstupní dveře a okno. Z objektu odcizili nářadí a elektroniku,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
„Osmnáctiletý muž byl obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, spáchaných jak samostatně, tak ve spolupachatelství,“ upřesnil vedoucí žďárského oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř s tím, že mladíkovi hrozí až pět let vězení. Proti jeho o rok staršímu komplicovi je také vedeno trestní řízení, které je ve fázi dalšího prověřování.