Rainbow page separator

DVEŘE DIVADLA OTEVŘENY DOKOŘÁN aneb OSTROV POHODY 2022 začíná

Pondělí, 5. prosince 2022

Tradiční předvánoční akce OSTROV POHODY se uskuteční ve dnech 15. – 18. 12. 2022 v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou, část programu bude i na Radnici nebo v Orlovně.

Také letos srdečně zveme na bohatý kulturní program plný pohádek, pěveckých vystoupení, her a soutěží a samozřejmě tvořivých dílniček. O tom, že na Vánoce jsou dlouhý noce, nám povypráví příběh hraný loutkami z ovčího rouna. Kdo je zvědavý, může s anděly nahlédnout do jejich andělské knihy. S pastýřem a s jeho stádečkem oveček se potouláme po krajině betlémské. Pak už jen budeme doufat, že z Hastrmanského povídání neodejdeme mokří. V hmyzí říši, v chaloupce ve stráni pod jalovcem, zase bydlí Brouček, který nás seznámí se svou kamarádkou Beruškou. Co se bude dít, až se na jeviště vyřítí dva komedianti? To bude cirkus! A kdo se bude chtít naučit kejklovat, je zván do žonglérské dílny. Dále nás čekají vystoupení dětí z folklórních souborů, žáků z 2. a 4. Základní školy, v krátké dramatizaci se představí též malí herci ze ZUŠ Nové Město na Moravě.

A co nás čeká ve foyer divadla? Zde budeme například vyrábět svítící domečky, ozdoby na stromeček, sněhuláky, děti si marmeládou slepí linecké cukroví, bílkovou polevou ozdobí perníčky. Společně se pokusíme na pletacím stroji uplést co nejdelší šálu pro Pohádkového dědečka, který nám každoročně hlídkuje ve foyer. Zajímavé jistě bude promítání absolventského projektu žáků Výtvarného oboru ZUŠ, kdy shlédneme animace zachycující historii kostela na Zelené hoře. Vše doplní zábavné soutěže s drobnou odměnou, které připravují členové mládežnických organizací Duha AZ a Royal Rangers Žďársko.

Poděkování patří především Městu Žďár nad Sázavou, Kraji Vysočina a dlouholetým sponzorům, bez jejichž zájmu a finanční podpory by se tato akce nemohla uskutečnit. Podrobný program, prosím, sledujte na plakátech a na webových stránkách pořadatelů a města.

www.ostrovpohody.cz