Rainbow page separator

Osvětlení v Jihlavské ulici má další termín – do konce roku

Sobota, 19. srpna 2017

Žďár nad Sázavou / V letošním roce by se měli obyvatelé Žďáru konečně dočkat dobudování veřejného osvětlení v části Jihlavské ulice v úseku od křižovatky u Enpeky k benzinové stanici. Instalace světel se z různých důvodů posunuje z jara na podzim a obráceně už několik let. Nejdříve nebyl připravený projekt a administrativa se stavbou spojená, potom chyběly peníze, poté bylo zase třeba projekt doplnit…
„Pro letošní rok jsme připraveni to opravdu dotáhnout do konce, ale došlo k selhání projektanta a nakonec jsme nutnou úpravu projektové dokumentace museli svěřit někomu jinému, takže teď je snaha to vše stihnout doprojektovat a povolit, aby se ještě stihla realizace,“ sdělil Miloslav Dvořák z odboru komunálních služeb žďárské radnice.
Stále nerealizovaná dostavba veřejného osvětlení v Jihlavské ulici spočívající v uložení elektrických rozvodů a instalaci sloupů veřejného osvětlení je obyvateli Žďáru opakovaně kritizována. Osvětlení posledního tmavého úseku ve městě by podle dřívějších informací mělo vyjít na přibližně čtyři sta tisíc korun.