Rainbow page separator

Parcely v další části Klafaru budou k mání koncem roku

Čtvrtek, 2. Únor 2017

Zatím se z osmi parcel na Klafaru prodaly dvě

Žďár nad Sázavou / Poslední z prvních osmi pozemků pro stavbu rodinných domů v budoucí ulici Hrnčířská do konce ledna nabízela žďárská radnice, další budou k dispozici až ke konci roku. Základní cena činila 1200 korun za metr čtvereční včetně DPH, více zájemců se utká prostřednictvím elektronické aukce.
Na jaře bude v lokalitě pokračovat síťování stavebních pozemků, které město vyjde na celkem dvacet milionů korun. Inženýrské sítě mají být kompletně hotovy v polovině příštího roku. V nové Hrnčířské ulici budou kromě rodinných domků stát rovněž nízké bytové domy, pozemky pro ně by se měly prodávat na jaře.
Další parcely pro rodinné domky, které žďárská radnice stavebníkům nabídne v navazujícím území, budou již menší než prvních osm, které disponují rozlohou kolem jednoho tisíce metrů čtverečních. „Mělo by tak být uspokojeno více zájemců,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Celkem se další technická příprava na Klafaru dotkne čtyř desítek pozemků, z nichž zhruba dvě třetiny jsou ve vlastnictví města.