Rainbow page separator

Pasažéry, kteří zbili taxikáře, policisté rychle dopadli

Čtvrtek, 24. března 2022

Bystřice nad Pernštejnem / Zbitý a bez auta skončil taxikář po atace dvou opilých agresivních mladých pasažérů. Ti si vůz taxislužby přivolali v pátek 18. března večer do Bystřice nad Pernštejnem a chtěli odvézt do Velkého Meziříčí.
„Při cestě byli vulgární a narušovali řízení au[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomobilu, proti čemuž se taxikář opakovaně ohradil, agresivita přepravovaných se ale stále stupňovala. Dvacetiletý muž je obviněn z [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho, že se svým spolupachatelem řidiči vyhrožovali násilím a po zastavení ho i fyzicky napadali. Řidič utržil rány pěstí i kopy nohou,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že zranění si vyžádalo lékařské ošetření.
Taxikáři se nakonec podařilo utéct a agresoři s taxíkem odjeli sami. Řídil mladší z nich, ještě mladistvý, a au[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to ces[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tou navíc naboural. To už ale po mužích v ukradené Škodě Octavia pátrali zalarmovaní policisté, kteří je následně zastavili v Novém Městě na Moravě. Vyšlo najevo i [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to, že mladistvý šofér byl nejen opilý a nevlastnil řidičský průkaz, ale také byl pod vlivem drog – test vykázal pří[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomnost amfetaminu. Oba mladíci nadýchali přes dvě promile a skončili v protialkoholní záchytné stanici.
Dvacetiletý agresor byl poté obviněn ze tří trestných činů a ze spáchání trestné činnosti je podezřelý i jeho mladistvý komplic. „Dvacetiletý muž ze Žďárska byl obviněn z přečinů pokusu ublížení na zdraví, vydírání a neoprávněného užívání cizí věci spáchaných ve spolupachatelství,“ vyjádřil se vedoucí žďárského policejního oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř. Dvacetiletý mladík byl již v minulosti soudně trestán a v současné době je „v podmínce“. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. Mladistvý delikvent je kromě tří zmíněných trestných činů podezřelý ještě z ohrožení pod vlivem návykové látky.