Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, pašije, hra
Rainbow page separator

PAŠIJE 2012

Středa, 28. Březen 2012

pasije_2012-zdar-nad-sazavou-co-se-stalo-s-jezisemŽďár nad Sázavou/ Již čtrnáctým rokem pořádá žďárská římskokatolická farnost v přírodním areálu na Libušíně ve Žďáře nad Sázavou velikonoční pašijovou hru „Co se stalo s Ježíšem“.

Přes 200 amatérských herců také letos po náročné přípravě předvede velikonoční pašijový příběh pro tisíce diváků. Přírodní areál na sídlišti Libušín ve Žďáře nad Sázavou v úterý 3. 4. 2012 ve 20.00 hodin opět ožije dva tisíce let starým příběhem o životě, utrpení, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Do samotné pašijové hry jsou zapojeny všechny věkové skupiny farníků jak od sv. Prokopa, tak z farnosti Nanebevzetí Panny Marie. Nejmladšímu účastníku je sotva rok a nejstarším účastníkům již bylo osmdesát let. Příprava i samotná realizace představení je pro všechny účinkující hlubokým duchovním zážitkem a prožitím Ježíšova života.

Od roku 1998, kdy se Pašije v této podobě ve Žďáře hrají, se představení pouze dvakrát nehrálo pro velmi špatné počasí. „Letos se, jak pevně doufám, nebude opakovat scénář z roku 2008, kdy se představení hrálo dokonce na sněhu, který napadl v den produkce,“ připomněl režisér představení Petr Krábek. Žďárskou pašijovou hru každoročně zhlédnou tisíce návštěvníků, kteří tak mohou prohloubit svou přípravu na Velikonoce.

Žďárská pašijová hra „Co se stalo s Ježíšem“ není jen divadelním představením a kulturním zážitkem, ale hlavně připomenutím pravého smyslu Velikonoc.

Zveme Vás tedy k účasti a těšíme se na všechny, kteří si chtějí společně s námi v kouzelné „panelákově – přírodní“ atmosféře připomenout velikonoční Ježíšův příběh a nechat se jím třeba ve svém životě oslovit.

Kontakt:

Michael Kubík, michael.kubik@kolping.cz, tel. 777555745