Rainbow page separator

Pašijovou hru farníci a studenti sehrají 22. března

Pondělí, 14. března 2016

PAŠIJE 2016: Co se stalo s Ježíšem?

Žďár nad Sázavou / Tradiční pašijovou hru Co se stalo s Ježíšem? i le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos na úterý před Velikonocemi připravují žďárští studenti a farníci. Odehraje se jako tradičně v přírodním areálu na Libušíně.
„Pašijová hra se uskuteční v úterý 22. března ve 20 hodin,“ informoval Michael Kubík z Kolpingova díla České republiky, jež ve spolupráci se žďárskými farnostmi pašijovou hru organizuje.
Představení pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, v němž účinkuje ke dvěma s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovkám amatérských herců z řad farníků a studentů Biskupského gymnázia a gastronomické školy, má ve Žďáře tradici od roku 1998 a patří k největší akcím podobného typu v rámci republiky. Za tu dobu žďárskou hru několikrát zhatila nepřízeň počasí, naposledy v loňském roce.
V současné době účinkující představení, na které se každým rokem přijde podívat v průměru na pět tisíc lidí, nacvičují. Generálka v kulisách, kostýmech a při částečném osvětlení a ozvučení se bude konat v neděli 20. března v 19 hodin.