Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, hokej, kluby, peníze
Rainbow page separator

Peníze si rozdělí osm žďárských klubů

Úterý, 7. Květen 2013

Žďár nad Sázavou / Osm žďárských sportovních klubů a oddílů získá příspěvek žďárské radnice.Město rozdělilo prostřednictvím grantového programu Organizovaný sport 2013, který je určen pro sportování dospělých, půldruhého milionu korun. Celkem 685 230 korun příspěvku získají žďárští lední hokejisté, 451 552 korun fotbalisté, 205 580 korun klub basketbalu, 88 908 korun žďárský HIPPOS, nohejbalisté Unitopu SKP Žďár nad Sázavou obdrží 28 670 korun a oddíl orientačního běhu 11 490 korun. Judisté jednoty Orel dostanou finanční podporu ve výši 16 050 korun a oddíl florbalu 12 520 korun.

Komise pro sport a volný čas hodnotila celkem třináct žádostí uchazečů o grant, všichni ale nesplnili administrativní náležitosti. Grantový program pro podporu dospělých sportovců byl žďárskou radnicí vyhlášen s tím, že sportovní organizace, které žádají o finance, musí mít v klubu minimálně také čtyři kategorie nebo oddíly mládeže.

Při posuzování žádostí se mimo jiné sledovala připravenost a realizovatelnost záměru, důvěryhodnost předkladatele a jeho schopnost spolufinancování akce, roli hrál i počet členů, úroveň hraných soutěží, délka působení oddílu ve městě, účast ve vyšších a reprezentačních soutěžích a další kritéria.