Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Pillák, areál, náměstí
Rainbow page separator

Peníze z fondu použijí na náměstí a areál na Piláku

Pondělí, 17. Prosinec 2012

Žďár nad Sázavou / Na rekonstrukci náměstí Republiky i na Santiniho okruh je rezervováno dvaasedmdesát milionů korun ve fondu správy finančních prostředků Žďáru nad Sázavou.Zástupci města tam deponují peníze, které by byly použity, pokud se na investiční akce podaří získat evropskou dotaci – ta by v obou případech mohla činit až 85 procent uznatelných nákladů. Bez dotací Žďárští do projektů jít nechtějí.

Rekonstrukce náměstí by vyšla na přibližně čtyřicet milionů korun, druhou předfinancovanou akcí je Santiniho okruh za poznáním a aktivním vyžitím za 31 milionů korun, což obnáší volnočasový areál u Pilské nádrže a úpravu okolí Zelené hory tak, aby došlo k jejímu zpřístupnění ze severozápadu s napojením na naučnou stezku vedoucí kolem ní.

Ve fondu správy finančních prostředků jsou uloženy peníze z privatizace bytů a z prodeje akcií. Vedení města už do fondu letos sáhlo, a to při doplnění příjmů do rozpočtu na rok 2013 o 139 milionů korun. Tyto peníze budou mimo jiné použity i na finančně nejnákladnější stavbu příštího roku, a to výstavbu mostu na Klafar za 81 milionů korun.