Rainbow page separator

Pěšáci opět vyrazí do Žďárských vrchů

Čtvrtek, 16. Duben 2015

Tak neváhej a choď

Nové Město na Moravě / Sedm tras pro pěší turisty v délce pět až sto kilometrů připravili organizátoři tradiční akce Neváhej a choď! v rámci Dne Země ve Žďárských vrších. Ta odstartuje v sobotu 25. dubna z novoměstského Horáckého muzea. Akci pořádá Horácké muzeum ve spolupráci s organizací Chaloupky a Bratrstvem Žďárských vrchů.
Účastníci pochodu se mohou těšit na trasy v délce pět, jedenáct a patnáct kilometrů, na něž se mohou vydat od 10 do 14 hodin, pro zdatnější chodce budou přichystány „pětadvacítka“, „pětatřicítka“ a „padesátka“. Na ty je třeba vyrazit od půl osmé ráno. Nejobtížnější stokilometrový výšlap je nutné zahájit už v pátek 24. dubna ve 20 hodin. Všechny trasy povedou po značených turistických cestách v CHKO Žďárské vrchy, v některých úsecích je doplní vlastní značení.
Startovné na tři nejkratší túry (5, 11 a 15 kilometrů) je 30 korun na osobu, jinak se za kilometr trasy čítají dvě koruny. V ceně startovného je zahrnut účastnický list, popis trasy, vstupné do Horáckého muzea a drobné občerstvení. Děti se v cíli, který je rovněž v Horáckém muzeu, mohou těšit na tvořivé dílny a soutěže.
Podrobné informace o akci podporující pěší turistiku jsou uvedeny na www.chaloupky.cz a údaje o trasách na http://bratrstvo-zdarskych-vrchu.webnode.cz/ či marie.rajnoskova@chaloupky.cz.